Studia

To jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa. Teraz nie czas o tym mówić. To najlepszy sposób na przechowywanie map, który pozwala na długi czas zachować ich pierwotne właściwości. Wizyta na ul. Książęcej (siedziba Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie) będzie ostatnim przystankiem w projekcie, który startuje. W listopadzie 1994 roku w wyniku szkolnego referendum wybrano na patrona szkoły profesora Wiktora Degę - wybitnego człowieka i lekarza, który przez całe swoje życie pomagał niepełnosprawnym. Plac Wolności w Nieporęcie, gdzie czekało na nich moc atrakcji związanych z obchodami 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W czasie trwania imprezy uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak strzelanie z łuku, poszukiwanie skarbu wykrywaczem metali, przejazd starymi samochodami wojskowymi czy pokazy z ekwipunku żołnierzy. Ale wiem, że w wielu szkołach, z którymi mam kontakt, takich platform nie było. Słuchacze poprzez lekcje europejskie dowiedzieli się, że Unia Europejska dotyczy bezpośrednio wielu obszarów ich codziennego życia, a oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne.

Ponadto w trakcie prezentacji animator podkreślił, co sprawia, że czujemy się częścią Wspólnoty Europejskiej - nie tylko przez przynależność Polski do UE, ale i jakie są inne możliwości, jakie młodym ludziom stwarza Unia Europejska, np. studia, podróżowanie w granicach Schengen, możliwość korzystania z roamingu na terenie Wspólnoty Europejskiej, programy stypendialne, granty na projekty młodzieżowe, Europejski Korpus Solidarności. Ich omówienie i wyjaśnienie znajduje się w książce Thomasa Gordona „Wychowanie bez porażek w szkole” (W-wa 1999), napisanej dla tych nauczycieli, którzy chcą, by nauka stała się prawdziwym przeżyciem wychowawczym, a nie tylko zajmowaniem czasu młodym ludziom. Nauka podzielona jest na 2 semestry, rozpoczynające się we wrześniu lub lutym. Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. Od listopada 2016 pracuję jako lektor języka angielskiego online (przez internet) w firmie "QWERTY". Na pewno w gronie faworytów był Stanisław Broszkiewicz - zwycięzca turnieju A z 2016 r. Janem Stanisławem Kunickim. Aktualnie na uczelni dr Kunicki prowadzi wykłady z tematów takich jak: „Komputery i sieci komputerowe”, „Programowanie Automatyki Przemysłowej” oraz „Techniki Multimedialne Fotografii”. Dalsza część spotkania to kolejne ćwiczenia interkatywne w grupach, które zakończone zostały prezentacją wypracowanych wniosków na forum publiczności oraz krótką dyskusją przeprowadzoną przez eksperta. W drugiej części spotkania animator wspierany merytorycznym komentarzem eksperta przeprowadził z uczniami interaktywne ćwiczenie wprowadzające słuchaczy do tematu przewodniego -„Ja i Unia”. 25 oraz 31 listopada uczniowie naszego LO brali udział w dwudniowych warsztatach z profilaktyki uzależnień, promocji zdrowego stylu życia oraz rozwoju osobistego.