Producent okien dachowych VeluxProducent okien dachowych Velux Fakro Dodatkowo okna są wyposażone w detektor deszczu, który podczas opadów automatycznie uruchamia funkcję zamykania skrzydła. A modele w wersji z elektrycznym otwieraniem-zamykaniem skrzydła mają nawet wbudowany detektor deszczu, który automatycznie zamyka otwarte okno, gdy pojawią się opady. Różnice w montażu pojawią się również w przypadku dachu zielonego. W przypadku budynków ze stropodachem czasami zdarza się, że w pomieszczeniu nie ma możliwości montażu standardowego okna pionowego. Oprócz doświetlenia naturalnym światłem i dostępem do świeżego powietrza, okna w dachach płaskich nadają pomieszczeniu walory estetyczne. Poprzez wędrujący po pomieszczeniu strumień promieni słonecznych wprowadzają również ciekawą grę światła. Najczęściej jest ono pokryte powłoką niskoemisyjną, która pozwala cieszyć się z promieni słonecznych przy jednoczesnym ograniczeniu strat bilansu cieplnego. Dachy płaskie dają również więcej korzyści z instalacji kolektorów słonecznych. Na szczególną uwagę zasługuje również to, że dachy płaskie są bardziej przyjazne dla środowiska. Stosuje się je również w sytuacji, gdy wprowadzenie do wnętrza wymaganej ilości światła nie jest możliwe za pomocą samych okien pionowych.

VELUX ACTIVE

10 sprzętów i urządzeń, które pomogą utrzymać dom w czystości

Wysokość podłogi: 125 mm

Wyjątkowa estetyka - mogą być białe lub okleinowane folią kolorową i drewnopodobną

13, 78 cm x 160 cm okna dachowe fakro

Mogą Państwo wybrać jeden ze sposobów otwierania okna dachowego - okno z otwieraniem górnym, dolnym lub otwierane za pomocą klamki. Samo okno jest trwale i szczelnie połączone z pokryciem dachowym. Z zewnątrz okno jest osłonięte przezroczystą lub matową kopułą, która ma za zadanie zapobiegać zaleganiu śniegu i wody deszczowej. Okna do dachów płaskich mają specjalnie zaprojektowaną konstrukcję, która zapobiega zaleganiu wody opadowej i śniegu na powierzchni szyb. Co prawda wszystkie okna dachowe posiadają uszczelnienia oraz taśmy spływowe, które pomagają w odprowadzaniu wody. Okna dachowe od bardzo długiego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Od dziesięcioleci popularnością w domach cieszą się drzwi rozsuwane, którymi można wygodnie podzielić przestrzeń np. na salon i jadalnię. Spełniając powyższe wymogi, wspomniany produkt można zamontować praktycznie na każdym stropodachu - zarówno nowym, jak i w domach odnawianych, z wyprowadzoną wentylacją i bez niej. Produkt nie powinien być instalowany w pomieszczeniach takich jak pokoje dzienne, kuchnie czy sypialnie. W pomieszczeniach przeznaczonych do stałego pobytu ludzi wynosi on 1:8, a w innych pomieszczeniach, w których przebywamy mniej niż 2 godziny dziennie - 1:12. Nie należy przesadzać w drugą stronę, ponieważ duża powierzchnia okien powoduje większe straty ciepła. UWAGA: Oblachowania boczne okien znajdują się w opakowaniu kołnierza uszczelniającego.

Aby prawidłowo zamontować okna w dachu, potrzebujesz specjalnego kołnierza uszczelniającego, który zapewni całej konstrukcji prawidłowe działanie na długi czas. Ich budowa i działanie zostały idealnie dostosowane do pochyłej konstrukcji ramy okiennej. Nie wymagają montowania dodatkowych konstrukcji. Posiadają one bardzo dużo dodatkowych funkcji. Charakteryzują się one niższym współczynnikiem A/V, który wyraża stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury budynku. Nadrzędnym celem jest ograniczenie strat energii, co zmniejsza konieczną do dostarczenia do budynku ilość ciepła. Możliwość zamówienia okna pod dokładny, często nietypowy wymiar, pozwala na łatwą wymianę istniejących naświetli i poprawę parametrów termoizolacyjnych całego budynku. Możliwość zamontowania sterowania elektrycznego. W ofertach producentów znajdziemy okna dachowe obrotowe, uchylno obrotowe, kolankowe oraz wysokościowe. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi okno uchylno obrotowe. Za okno dwuszybowe firmy Fakro o wymiarach 78 x 118 cm z kołnierzem musimy wydać ok. Aby ułatwić Państwu wybór odpowiednich modeli, gorąco zapraszamy na spotkanie z fachowcem z firmy Ambit. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ odpowiedni wybór pozwoli spełnić wyżej wymienione funkcje - doświetlenia i prawidłowej termoizolacyjności. Przedstawiamy wachlarz produktów zintegrowanych VELUX, dzięki którym możesz sterować mikroklimatem swojego domu bez ruszania się z fotela. Zjawisko to bardzo często występuje na poddaszach remontowanych, bez rekuperacji, gdzie niestety rzadko przewidziano i stosowano grawitacyjną wymianę powietrza o odpowiedniej wydajności.

Informacje:

Dodany: 2020-07-15
Kategoria: Okna dachowe

Tagi dla artykułu: 1

okna dachowe fakro

Copyright © 2020 Gim1chojnow.pl