Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
Countdown
Do końca roku szkolnego pozostało...

Lista przebojów GIM1

Foto chmurka
Ostatnio widziani

» Zarejestrowanych: 96

» Najnowszy: Adrian

Imiennik
Dnia 26 września odbyło się pierwsze spotkanie grupy uczniów z klasy I d realizującej drugą odsłonę projektu edukacyjnego „Imiennik Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie”.
Uczestnicy wybrali już zadania: propagowanie wiedzy na temat historii imion, opracowanie listy najrzadszych i najpopularniejszych imion w naszej szkole, przeprowadzenie ankiety dotyczącej wyboru imion w naszych rodzinach, opracowanie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy o imionach. Grupa 12 uczniów z opiekunem E. Myszograj podzieliła się obowiązkami i już zabrała się do wytężonej pracy.
Wkrótce usłyszycie o jej wynikach!!!

Smaki lektur :)
Już na początku października uczniowie klasy I a i II d Gimnazjum nr 1 będą mieli okazję wziąć udział w nie lada przedsięwzięciu. Rusza bowiem projekt edukacyjny o charakterze literacko- kulinarnym zatytułowany ,,SMAKI NASZYCH LEKTUR". Jego głównym celem jest popularyzacja literatury i czytelnictwa wśród młodzieży oraz dobra, a przede wszystkim smaczna : ) , zabawa!!!
Opiekunem projektu jest nauczyciel języka polskiego- p. Monika Inglot.
Do usłyszenia niebawem!

Grupa językowa już ciężko pracuje.
W poniedziałek 22 września grupa językowa z klasy I d naszego gimnazjum zaczęła ciężką pracę nad doskonaleniem swoich umiejętności językowych. Podczas zajęć z native speakerem w EMPik School w Legnicy uczniowie mieli okazję porozmawiać w swoim ulubionym języku, zarówno między sobą jak i z lektorką przybyłą do Legnicy z Londynu. Niektórzy bez najmniejszego stresu podjęli konwersację, innym języki rozwiązywały się powoli. Wyjazd zaliczamy do udanych, choć niektórzy się lekko pochorowali (Daria, wracaj prędko do zdrowia). Czekamy na kolejne zajęcia.

Rowerowo - ciąg dalszy
W dniu 20.09.2014r w Wojcieszowie odbyły się zawody kolarskie zaliczane do punktacji Chellenge DZKol.
O godzi 12.00 na starcie wstawili się zawodnicy z czołowych Klubów Dolnego Śląska.
Na wymagającej trasie o długości 7500m zawodnicy startowali co 1 minutę.
Zawodniczki naszego klubu spisały się znakomicie. W kategorii młodziczka Alicja Gałas zawody ukończyła na III miejscu, Anna Szewczyk na miejscu IV, a Patrycja Rataj po raz pierwszy odebrała dyplom zajmując VI lokatę.

Rajd rowerowy

Dnia 19.09.2014 roku w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie odbył się rajd rowerowy klas pierwszych. O 9 rano wszystkie klasy z rowerami zebrały się pod szkołą zwarte i gotowe do pokonania 40 kilometrowej trasy, obejmującej między innymi odwiedziny Szkoły Podstawowej w Krzywej, Szkoły Podstawowej w Starym Łomie i Szkoły Podstawowej w Rokitkach.
Zarówno wychowawcy, jak i uczniowie dali z siebie wszystko, dzielnie jadąc dalej, mimo ogromnego zmęczenia, a siły regenerując podczas postojów. Warto tu wspomnieć o jednym z ostatnich, kiedy pierwszoklasiści tak padali z nóg, że kiedy zsiedli z rowerów, jak "jeden mąż" padli na bujnie rosnącą w tym miejscu trawę i nie wstali aż do wznowienia jazdy.
Zwieńczeniem imprezy było ognisko, na którym przełamane zostały ostatnie lody i wszyscy bawili się razem grając, piekąc kiełbaski, czy wylegując się pod drzewami. Powrót przebiegał w miłej pogodnej atmosferze, a kiedy wreszcie dojechaliśmy pod szkołę, żeby ustawić się do wspólnego zdjęcia, było widać, że mimo zmęczenia wszyscy są zadowoleni i pełni satysfakcji! Oby tylko przez weekend zakwasy puściły, bo poniedziałkowa droga do szkoły może być trochę bolesna ;).

Julia Z.

Narodowe Czytanie
Nigdy nie omijamy akcji, które krzewią kulturę Polski.
Zawsze staramy się uczestniczyć w inicjatywach poszerzających naszą wiedzę, kulturę, podnoszących świadomość przynależności do narodu polskiego.
Dlatego nasi uczniowie - Weronika Matwiejewa i Damian Rybczyński wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Czytamy Sienkiewicza". Uroczyste czytanie odbyło się 15.09.2014 roku w Domu Schrama w Chojnowie. Wraz z innymi gośćmi, zaproszonymi do czytania przez dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej panią B. Landzberg i dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pana S. Horodeckiego, nasi uczniowie zapoznali zebranych z fragmantami "Potopu"
Za rok znowu się spotkamy :)
Zdjęcia dzięki portalowi e-legnickie

Turniej piłki nożnej klas pierwszych

Dom Kultury +
W związku z udziałem naszej szkoły w 2012 roku w Programie "Dom Kultury+. Edukacja artystyczna" organizatorzy, czyli Narodowe Centrum Kultury prosi o wypełnienie ankiety prze uczniów biorących udział w projekcie.

Poniżej przedstawiam link:

Link do ankiety

Nowy Samorząd Uczniowski
No i mamy nowy Samorząd Uczniowski :)

W skład jego wchodzą :
Gracjan Zborowski - przewodniczący
Weronika Bekacz - zastępca
Natalia Michałkiewicz - skarbnik
Oliwia Dziurbiel - sekretarz
Karolina Mihułka - opiekun klas I
Piotr Romaniak - opiekun klas II
Kamil Krysiak - opiekun klas III
Gratulacje. Życzymy owocnej pracy.

Czytamy Potop
W piątek wzięliśmy udział w akcji " Cała Polska czyta Sienkiewicza" Poniżej relacja z tego wydarzenia.

Wygrana piłkarzy
Nadszedł czas, by pochwalić się sukcesami chłopców. Uczniowie klas sportowych naszego gimnazjum, reprezentujących klub sportowy KS Chojnowianka wygrali dzisiaj ligowy mecz z Odrą Ścinawa. Ten trudny przeciwnik, z którym rok temu przegraliśmy dwa razy, w dniu dzisiejszym nie miał żadnych szans na zwycięstwo. Jakub Wołoszyn, Kacper Jędraszczyk, Jakub Jagielski, Mikołaj Mietelski, Arek Wieleżew, Bartosz Sobczak, Damian Rybczyński, Sebastian Karbowniczek, Łukasz Rudnicki, Sebastian Czarachowicz, Damian Nosal oraz koledzy spoza szkoły, wspólnymi siłami wygrali 5:2.
Strzelcami bramek byli: Arek Wieleżew -1, Mikołaj Mietelski - 1, Kacper Jędraszczyk - 2 i niejaki :) "Kapi" - 1.
Gratulacje :)