Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
Countdown
Do końca roku szkolnego pozostało...


Foto chmurka
Logowanie
Ostatnio widziani

» Zarejestrowanych: 106

» Najnowszy: Michal06

Dzień Niepodległości
Ta co nie zginęła

Uczniowie Gimnazjum nr 1 tak zatytułowali program artystyczny, który miał uczcić 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na leśnej polanie, w blasku dogasającego ogniska, młodzi powstańcy snuli marzenia o wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Przy żołnierskiej mogile osierocona matka zapalała znicze, topiąc smutki w pieśni powstańczej. Niepewność, rozpacz, zwątpienie i ból przeplatały się z miłością, poświęceniem i nadzieją.
Ta ostatnia nie zawiodła i triumfalne salwy armatnie obwieściły koniec niewoli. Głos radości rozbrzmiewał wśród zebranych.
Pieśni zespołu muzycznego i chóru szkolnego stanowiły przepiękną oprawę uroczystości.
Ta co nie zginęła, żyć już będzie zawsze w naszych sercach i umysłach. Radością będzie patriotów, dumą pokoleń. Ta co nie zginęła, żyć będzie, póki my żyjemy.


Obóz naukowy
Obóz Naukowy - czyli Gimnazjum nr 1 pracuje i bawi się na maxa.
Kolejny Obóz Naukowy Jedynki za nami. Przez cztery dni Szklarska Poręba gościła 112 gimnazjalistów, głównie pierwszoklasistów. Były to cztery dni ciężkiej pracy naukowej, turystyki i szalonej zabawy.
W programie obozu znalazły się zajęcia z fizyki, biologii, geografii, śpiewu, języka polskiego i języków obcych. Nie obyło się też bez zajęć integracyjnych z pedagogiem szkolnym. Każdy blok zajęć teoretycznych został zewaluowany podczas zajęć praktycznych.
Wiedzę przyrodniczą pierwszoklasiści wykorzystali podczas wędrówki po górach. Oj, niemało było trudu z wypełnieniem kart pracy i to w dodatku podczas wyczerpującego marszu na Szrenicę! Piętra roślinne, zwierzęta, do tego mierzenie ciśnienia i ustalanie zależności między zjawiskami fizycznymi….. to było prawdziwe wyzwanie naukowe.Owoce pracy z zajęć humanistycznych mogliśmy podziwiać podczas środowej wieczornicy. Występy uczniów i piosenki wyśpiewywane ponad stugłosowym chórem, sprawiły nam wielką frajdę i pozwoliły odkryć wiele talentów.W czwartek pierwszaki zmagały się z językami obcymi. Po spokojnym przedpołudniu, wypełnionym doskonaleniu umiejętności językowych, nadszedł czas na poobiedni bieg patrolowy, który pozwolił w praktyce sprawdzić, jak to naprawdę jest z tymi umiejętnościami. To był prawdziwy bieg – z mapą, punktami patrolowymi, zadaniami i szalonym tempem. Nikt się nie migał a nauczyciele mieli w końcu okazję pokazać uczniom, że w galopie są równie dobrzy jak w myśleniu.Piątek był dniem sportu. Drużyny walczyły zażarcie w konkurencjach sprawnościowych. Każdy z uczestników zasłużył na tytuł miss i mister skakanki, królowej kozłowania i króla hokeja na sucho. Śmiechu było co niemiara.

No i dyskoteki! Tych nie mogło zabraknąć. Szaleństwo i zabawa do upadłego. W tym ścisku, w tej ciemności czuliśmy, że jesteśmy razem, mamy power i chęć do życia, nauki i zabawy.

Takiej młodzieży może nam pozazdrościć niejedna szkoła.
m.cz.
P.S. Szóstoklasiści, do zobaczenia za rok.
Dzień Papieski
W niedzielę (12.10.14) nasza szkoła wzięła udział w uroczystościach Dnia Papieskiego pod hasłem "Świętymi Bądźcie", który w tym roku obchodzony był w legnickim kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski.
Na początku uroczystości odbyła się część oficjalna, czyli msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Marka Mendyka, z udziałem pocztów sztandarowych szkół z terenu Diecezji Legnickiej, których patronem jest Jan Paweł II, oraz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Po oficjalnym rozpoczęciu na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, oraz część artystyczna przygotowana przez młodzież z diecezji.

A tak przy okazji - taką mamy zdolną młodzież :)
Dzień Nauczyciela

Otrzęsiny

9 października uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. O godzinie 10.30 na szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Gospodarze klas pierwszych w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów złożyli przed panią dyrektor Elżbietą Fałat przyrzeczenie o sumiennym wypełnianiu nałożonych na nich obowiązków. Po tym poważnym wstępie nastąpiła część nieoficjalna otrzęsin, czyli udział pierwszaków w konkurencjach i zabawach przygotowanych przez drugoklasistów. W tym roku szkolnym wszystko odbywało się w scenerii zielonej łączki pełnej różnorodnych owadów, w role których wcielili się uczniowie klas pierwszych i drugich. Uczestnicy, przystrojeni w odpowiednie czułka, zebrani przy kolorowych kwiatkach, odśpiewali owadzi hymn „Pszczółka Maja sobie lata”. Wtedy wszystko się zaczęło… pierwsza konkurencja polegała na zaprezentowaniu klasy: były piosenki, układy choreograficzne, scenki, rymowanki. Kolejne zmagania sprawdzały sprawność fizyczną pierwszaków, prędkość jedzenia, znajomość nauczycieli. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymywali słodkie upominki, przegrani też nie mogli narzekać na gościnność uczniów klas drugich. Ci bowiem z myślą o nich przygotowali zupkę z: keczupu, musztardy, pieprzu, chińskich przypraw, a zresztą czego tam nie było… w ostatecznym rozrachunku zwyciężyła klasa I d. Wszystkie klasy pierwsze otrzymały pamiątkowe dyplomy, następnie udały się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez kolegów z klas drugich. Nad przebiegiem zmagań czuwało szanowne jury, w skład którego weszli: pani dyrektor Elżbieta Fałat, pani wicedyrektor Magdalena Czapska, uczniowie klas trzecich. Serdecznie dziękujemy uczniom klas drugich i ich wychowawcom za organizację imprezy, rodzicom za zaangażowanie, klasom pierwszym na czele z wychowawcami za dobrą zabawę, jury za pomoc w ocenie zmagań. Otrzęsiny w roku szkolnym 2014/2015 przeszły już do historii, ale po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali: „JAK SIĘ BAWI, JAK SIĘ BAWI JEDYNKA!!!”.


Ewakuacja
Dzisiaj o godzinie 9 dyrekcja szkoły "dość nieoczekiwanie" :) poinformowała nas o pożarze w naszym budynku. Zgodnie z procedurami ewakuowaliśmy się na ulicę Głowackiego. Okazało się, na szczęście, że są to ćwiczenia przeprowadzane przez JRG nr 3 w Chojnowie.
Podczas ćwiczeń na drugim piętrze szkoły uwięziona została jedna z klas. Grupę uczniów pozostałych na terenie placówki ewakuowano za pomocą podnośnika SHD 25, potem zademonstrowano jeszcze skokochron ratowniczy.
Cała akcja przebiegła pomyślnie, a sama ewakuacja nie sprawiła uczniom problemów.

Relacja z wydarzenia :)
Turniej piłkarski
W poniedziałek (6.10.14) reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłkarskim na poziomie podstrefowym w Legnicy. Do udziału w zawodach zgłosiły się trzy zespoły: Gimnazjum nr 1 z Chojnowa, Gimnazjum z Legnicy oraz Gimnazjum ze Złotoryi. W pierwszym meczu ulegliśmy 0:8 Legnicy, w drugim pokonaliśmy Złotoryję 4:2 (bramki strzelali Szafran i 3x Pisarski). Dzięki dobrej postawie, w drugim meczu, nasze gimnazjum zajęło doskonałą, drugą pozycję, tuż za niepokonaną drużyną z Legnicy. Na trzecim miejscu turniej zakończyła Złotoryja. Drugie miejsce daje nam awans do kolejnej fazy rozgrywek i już w czwartek (16.10.14) nasi piłkarze ponownie pojadą do Legnicy.
Mistrzostw Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB.
Sukces naszych dziewczyn w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB.
Oto miejsca naszych uczennic reprezentujących klub SIGO-Gim 1 Chojnów:
miejsce 3 - Gałas Alicja
miejsce 5 - Szewczyk Anna
miejsce 11 - Rataj Patrycja

Gratulujemy :)
Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Piłce Nożnej Chłopców
Jesteśmy wszędzie.

Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Piłce Nożnej Chłopców - podstrefa. Wygrana 2-0 :)Podziel się posiłkiem
W dniach 3-4 października odbędzie się kolejna edycja akcji "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"
Akcja, którą od kilka lat bardzo czynnie wspierają wolontariusze z naszego gimnazjum polega na zbiórce żywności w dwóch chojnowskich sklepach Biedronka. Akcję prowadzi Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych I Potrzebujących Dajmy Szansę w Chojnowie. Zapraszamy wszystkich do wsparcia i pomocy potrzebującym rodzinom w naszym mieście i gminie. Relacja z akcji na fanpage'u naszego gimnazjum.


Wicemistrzowie Powiatu
Nasza szkoła wicemistrzem Powiatowych Jesiennych Biegów Przełajowych.


26.09.2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegach przełajowych, które rozgrywane były w Krotoszycach.Walka toczyła się między sześcioma gimnazjami w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Jednak nasi uczniowie w składzie:
J. Dydyk, K. Kluga, I. Gruszka, K. Mendel, M. Merunowicz, D. Grudziński, N. Bekacz, N. Michałkiewicz, K. Mihułka, D. Nosal, A. Wieleżew, P. Lewicki, P. Baran, N. Kosińska, P. Sznajdrowicz, J. Borkowski, K. Liśkiewicz i P. Romaniak wywalczyli w fantastycznym stylu II miejsce w rankingu szkół gimnazjalnych.
Szczególne uznanie należy się dziewczętom:
- Natalii Bekacz - I miejsce w kategorii klas II
- Paulinie Baran - II miejsce w kategorii klas I
Gratulacje :)
J.K