Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
Countdown
Do końca roku szkolnego pozostało...

Foto chmurka
Ostatnio widziani

» Zarejestrowanych: 108

» Najnowszy: BeniQ8

"Młodzież zapobiega pożarom".
W piątek (20 marca), w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Chojnowie, odbyły się miejsko-gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
W konkursie wzięło udział łącznie 12 uczniów, w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs odbył się w formie testu, składającego się z 30 pytań. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Szczupak z klasy Id (miejsce 3) i Jakub Borkowski z klasy 3a (miejsce 1)
Do następnego etapu, który odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Legnicy,awansowało po dwóch najlepszych uczestników z każdej kategorii wiekowej. W kategorii gimnazjum Chojnów reprezentować będą:
Jakub Borkowski - Gimnazjum nr 1
Małgorzata Mazurkiewicz- Gimnazjum nr 2

Dzień Św. Patryka
Uczniowie Gimnazjum nr 1 obchodzili dziś Dzień św. Patryka, było bardzo zielono, każdy mógł dowiedzieć się ciekawych rzeczy z plakatów przygotowanych przez Naszych Uczniów. Oto jedna z ciekawostek o św. Patryku: Głównym symbolem święta jest shamrock, która jest także jednym z symboli związanych tradycyjnie z Irlandią. Według legendy o św. Patryku, wykorzystał on tę roślinę aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat o Trójcy Świętej. Nie mogli oni zrozumieć, jak to jest możliwe, że są Trzy Osoby Boskie, a jednocześnie są one jednym Bogiem. Dziękujemy Wszystkim Uczniom za zaangażowanie!

Play-off w Lubinie
13 marca 2015r., o godz. 18.00 odbył się mecz play-off, tym razem Cuprum Lubin - EFFECTOR KIELCE. Cuprum Lubin pokonał rywala 3:0 i tym samym lubinianie grają nadal o 5 miejsce w Plus Lidze. Mecz nie mogł się odbyć bez naszego wsparcia.

Turniej piłkarski w PZS
9 marca 2015 roku w hali PZS odbył się turniej piłki nożnej klas drugich. Zwycięzcami turnieju została pierwsza drużyna z klasy 2a, miejsce II zajęła ekipa z klasy 2b, trzecie - druga drużyna z 2a, a czwarte gladiatorzy z 2c. Królami strzelców zostali: Kacper Jędraszczyk, Bartosz Pytlik i Damian Nosal.

Dzień Kobiet
Wszystkim paniom, tym młodszym i tym jeszcze młodszym - wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzą Wasi panowie.

Panie, panny i panienki
7 marca 2015 roku w naszej szkole odbyła się już trzecia edycja turnieju siatkarskiego z okazji Dnia Kobiet. W zmaganiach wzięły udział trzy zespoły : Panie (nauczycielki z Chojnowa), Panny (licealistki) i Panienki (nasze gimnazjalistki).
Zawody otworzył burmistrz Chojnowa Jan Serkies składając życzenia oraz wręczając kwiaty wszystkim paniom.
Dyplomy i puchary za zajęte miejsca wręczył Wójt Gminy Chojnów pan Andrzej Pyrz.
Dziękujemy bardzo panu Włodzimierzowi Zatorskiemu za zorganizowanie turnieju i za jego pomocne rady, jak również dziękujemy sponsorom, bez których turniej nie odbyłby się.

Wyniki turnieju :
1 miejsce : Panie
2 miejsce : Panny
3 miejsce : Panienki

Najpopularniejszy
W piątek 28 lutego 2015 w hotelu Sękowski, odbyła się gala sportu, podczas której poznaliśmy Laureatów Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów Legnicy i powiatu legnickiego.

Statuetkę dla najpopularniejszego sportowca miasta Chojnowa wręczył burmistrz - Jan Serkies. W tym roku otrzymał ją uczeń naszego gimnazjum, reprezentant klasy IIa - Kacper Jędraszczyk. Gratulacje.

Tajemnice iluzji
W czwartek 26 lutego 2015 roku mieliśmy przyjemność gościć "Teatr iluzji Aleksandra Tkacza". Aleksander Tkacz jest autorem książki "Tajemnice iluzji", laureatem wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki i Iluzji. Społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum iluzjonista przedstawił m.in. iluzje optyczne, matematyczne, chemiczne czy też sceniczne. Przecinano osobę z publiczności, czytano z myśli. Pokaz niesamowitej iluzji na żywo zadowolił gusta całej zgromadzonej publiczności.

Pływanie -sztafeta
Pływanie zawsze budzi emocje. Weryfikuje perfekcyjnie możliwości organizmu pod względem siły, szybkości i wydolności, a dodatkowy element do pokonania, którym jest żywioł zwany wodą, zmusza pływaków do podwójnego wysiłku. Tegoroczne zawody STREFY LEGNICKIEJ w SZTAFETACH PŁYWACKICH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW odbywały się w Lubinie w dniu 12.02.2015r. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów 10 osobowych z Lubina, Polkowic, Rudnej i Chojnowa.
Dla naszej "Jedynki" był to wyjazd udany, ustanowiliśmy rekord szkoły w sztafecie pływackiej z czasem - 6:12,28 oraz sprawdziliśmy nasze umiejętności w praktyce, które okazały się całkiem spore. Dla sprawiedliwości należy dodać, że czołowe miejsca zajęły drużyny "zawodowe" mające w swoich szeregach zawodników z klubów.
W składzie reprezentacji Gimnazjum nr 1 w Chojnowie znaleźli się uczniowie:
1. Wieleżew Arkadiusz
2. Rudnicki Łukasz
3. Cieśla Filip
4. Sobczak Łukasz
5. Górski Piotr
6. Mrozik Adam
7. Szumilas Michał
8. Krakowski Dawid
9. Giersok Emil
10. Mendel Krystian
11. Laskowski Dawid