Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
Countdown
Do końca roku szkolnego pozostało...


Foto chmurka
Logowanie
Ostatnio widziani

» Zarejestrowanych: 108

» Najnowszy: BeniQ8

WalentynkiPływanie -sztafeta
Pływanie zawsze budzi emocje. Weryfikuje perfekcyjnie możliwości organizmu pod względem siły, szybkości i wydolności, a dodatkowy element do pokonania, którym jest żywioł zwany wodą, zmusza pływaków do podwójnego wysiłku. Tegoroczne zawody STREFY LEGNICKIEJ w SZTAFETACH PŁYWACKICH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW odbywały się w Lubinie w dniu 12.02.2015r. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów 10 osobowych z Lubina, Polkowic, Rudnej i Chojnowa.
Dla naszej "Jedynki" był to wyjazd udany, ustanowiliśmy rekord szkoły w sztafecie pływackiej z czasem - 6:12,28 oraz sprawdziliśmy nasze umiejętności w praktyce, które okazały się całkiem spore. Dla sprawiedliwości należy dodać, że czołowe miejsca zajęły drużyny "zawodowe" mające w swoich szeregach zawodników z klubów.
W składzie reprezentacji Gimnazjum nr 1 w Chojnowie znaleźli się uczniowie:
1. Wieleżew Arkadiusz
2. Rudnicki Łukasz
3. Cieśla Filip
4. Sobczak Łukasz
5. Górski Piotr
6. Mrozik Adam
7. Szumilas Michał
8. Krakowski Dawid
9. Giersok Emil
10. Mendel Krystian
11. Laskowski Dawid
12. Sopkowicz Kacper


Klasyfikacja generalna po wszystkich biegach pływackich:
I miejsce - Ginmazjum nr 2 Lubin 4:57,81
II miejsce - Gimnazjum Rudna 5:18,23
III miejsce - Gimnazjum nr 1 Polkowice 5:32,00
IV miejsce - Gimnazjum nr 2 Legnica. 5:44,04
V miejsce - Gimnazjum nr 4 Lubin 6:01,45
VI miejsce - Gimnazjum nr 1 Chojnów 6:12,28
VII miejsce - Gimnazjum nr 2 Chojnów 6:34,99
Kolejny sukces Gimnazjum nr 1
W czwartek, 5.02.15r. w naszej szkole odbył się mecz piłki siatkowej dziewcząt. Rywalkami naszego Gimnazjum była młodzież z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Dziewczęta z naszej drużyny z panem Włodzimierzem Zatorskim na czele, wygrały, dając przepiękny pokaz umiejętności siatkarskich. Dzięki tej wygranej przeszły do turnieju międzypowiatowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)


Wielokulturowy tygiel
W pierwszym tygodniu lutego Jedynka była prawdziwym wielokulturowym tyglem. Po raz kolejny, dzięki staraniom naszych anglistek, gościliśmy zagranicznych studentów, którzy na lekcjach języka angielskiego opowiadali o swoich krajach. Goście przyjechali do nas z odległych zakątków świata: Ray z Indonezji, Ani z Gruzji a Yannis z Chin. Podczas zajęć, uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych poznawali kulturę i tradycje Chin, Indonezji i Gruzji, uczyli się jeść pałeczkami, próbowali tańczyć gruziński taniec ludowy oraz ćwiczyli tai-chi. Lekcje, choć wesołe, poważnie uświadomiły młodzieży, jak ważna jest znajomość języka angielskiego, dzięki któremu mogli porozumieć się z tak egzotycznymi gośćmi.
Studenci tak bardzo zżyli się z naszymi uczniami, że w ostatni dzień swojego u nas pobytu pojechali z klasą III a na lodowisko, choć jeszcze nigdy w życiu nie mieli łyżew na nogach. Smutne było rozstanie, zwłaszcza dla Julii z Id i Kamili z IIIa, które gościły Ani i Yannis w swoich domach.Gramy dla Oliwiera
8 stycznia 2015 roku w Domu Schrama odbył się Charytatywny Koncert Kolęd.
Uczniowie i grono pedagogiczne zaprosili wszystkich rodziców oraz mieszkańców miasta i gminy Chojnów do wspólnego kolędowania. Podczas spotkania zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację 9-letniego Oliwiera Rynkala, brata jednej z naszych uczennic.
Na scenie pojawili się: chór, wokaliści, grupa gitarzystów, akordeonista. Gościnnie, grając na skrzypcach wystąpił Wiktor Cieśla- uczeń Społecznego Ogniska Muzycznego. Nad całością czuwał pan Tomasz Susmęd. Występy muzyczne przeplatały z pokazem teledysków, które zwyciężyły w Wielkim Szkolnym Konkursie Filmowym.


Jasełka oczami Kamili
Jak co roku w ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wraz z panią Moniką Inglot,
panią Elżbietą Myszograj oraz panem Tomaszem Susmędem przygotowali inscenizację jasełek. Uczniowie bardzo zaangażowali się w to wydarzenie. Występ został podzielony na pięć aktów, który poprzedziła kolęda "Cicha noc" wykonana przez uczennice klas pierwszych: Darię Opielę, Jagodę Jadach oraz Nikolę Zapałę. Po tym wspaniałym występie kilkoro uczniów rozpoczęło akt I, który był zatytułowany "Piekło". Aktorzy, przebrani za diabły, przy muzyce Vangelisa, rozpoczęli inscenizację. Następnie na scenie pojawiło się dwóch biznesmenów oraz gazeciarz, usiłujący wymusić kupno bezwartościowego towaru. Były też nastolatki, którymi zawładnął wir zakupów i zapomniały o duchowości i wartości bożonarodzeniowej tradycji. W akcie III przy betlejemskiej stajence pojawili się najważniejsi bohaterowie świąt ­ Maryja z Jezusem i Józef, w role których wcielili się: Natalia Kosińska i Gracjan Zborowski. Występy były przeplecione licznymi akcentami muzycznymi, wykonanymi przez szkolny chór pod przewodnictwem pana Susmęda.
Po całym występie dyrektor szkoły, pani Elżbieta Fałat ogłosiła wyniki konkursu na najlepszy teledysk świąteczny, którego rezultat wygląda następująco:

5 miejsce -­ klasa 1d

4 miejsce­ - klasa 1a

3 miejsce -­ klasa 2a

2 miejsce -­ klasa 3c

1 miejsce -­ klasa 3a

Po całym wydarzeniu w sali gimnastycznej, wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się na wigilie klasowe.
Dziękujemy uczniom za tak wielkie zaangażowanie w przedstawieniu, a pani Monice Inglot, pani Elżbiecie Myszograj
oraz panu Tomaszowi Susmędowi za przygotowanie całego wydarzenia.

Napisała Kamila Bania

Konkurs na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Chojnowie mogli wziąć udział w konkursie na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim. Dziękujemy Uczniom za piękne kartki, niestety nie mogliśmy nagrodzić wszystkich. Po naradach z gronem pedagogicznym wybraliśmy i nagrodziliśmy 3 prace oraz 3 wyróżnienia.
Kryteria na które zwracaliśmy uwagę to: pomysł, estetyka pracy, wkład pracy oraz życzenia świąteczne.
Miejsca:
1. Agata Ostrowska
2. Agata Być I B
3. Magdalena Chadała I D
Wyróżnienia:
1. Paulina Sznajdrowicz III B
2. Natalia Bekacz II B
3. Anna Romaniak II BKolędowanie w Parasolu
W dniu 18-go grudnia 2014r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Opiekuńczym „Niebieski parasol” w Chojnowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II przygotowała dla podopiecznych ośrodka przedświąteczne spotkanie kolędowe. Chór szkolny prowadzony przez p. Tomasza Susmęda wykonał koncert złożony z kilkunastu tradycyjnych polskich kolęd - tych bardziej i mniej znanych. Boże Narodzenie to czas szczególny, zwłaszcza dla osób spędzających je poza domem, z dala od rodziny, dlatego występ wzbudził ogromne wzruszenie zarówno wśród słuchaczy, jak i u młodzieży, o czym dobitnie świadczyły łzy, które pojawiły się w oczach wszystkich zgromadzonych. Koncert przerodził się we wspólne kolędowanie, piękne polskie kolędy wybrzmiały w głosach i sercach wszystkich zebranych. Warto wspomnieć, że inicjatywa występu wyszła od młodzieży „Jedynki” - uczennice tej szkoły są częstymi gośćmi, spotykają się z mieszkańcami Parasola nie tylko od święta, pełniąc służbę wolontariatu w ośrodku. A sam występ doszedł do skutku dzięki życzliwości władz ośrodka „Niebieski Parasol”, jak również dyrekcji Gimnazjum nr 1. Liczymy, że przedświąteczne spotkania młodzieży z pensjonariuszami staną się piękną chojnowską tradycją.


Błyskotliwi
Gimnazjum nr 1 w Chojnowie również włącza się ogólnopolskiej akcji "Błyskotliwi" - pamiętajmy o odblaskach". Aby wziąć udział w ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych konkursie filmowym przygotowaliśmy film w dwóch wersjach. poniżej prezentujemy jedną z wersji :)


Turniej siatkówki
Dnia 16.12.2014r. na 7 i 8 godzinie lekcyjnej, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się turniej piłki siatkowej chłopców z klas pierwszych. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów:
- Rude Drule z kl.1c
- Kwasy z kl.1a
- Rumcajsy z kl.1d
- Andrzeje z kl.1d
- Kosy z kl.1a
- Kapcie z kl.1d
Miejsca na podium zajęły następujące drużyny:
- I miejsce klasa 1d ''Kapcie"
- II miejsce klasa 1a ''Kosy"
- III miejsce klasa 1d ''Rude Drule"
Mecze sędziowały uczennice z klasy 3a : Manuela Baran, Klaudia Kawa, Oliwia Mielnik, Dagmara Brzezińska, Justyna Foryś. Wszystkie zespoły wykazały się wielkim talentem i chęcią zwycięstwa. Cała impreza odbyła się pod czujnym okiem pana Włodzimierza Zatorskiego.